2019-2020 |
David L. Wiley |
Dallas |
|
2018-2019 |
Teresa Valderrama |
Houston |
|
2017-2018 |
John W. Griffin, Jr |
Victoria |
|
2016-2017 |
Dan C. Dargene |
Dallas |
|
2015-2016 |
Leticia Dominguez |
El Paso |
|
2014-2015 |
Clara B. Burns |
El Paso |
|
2013 - 2014 |
Kathy D. Boutchee |
Houston |
|
2012 - 2013 |
Robert Elwood Sheeder |
Dallas |
|
2011 - 2012 |
Enrique Chavez |
El Paso |
|
2010 - 2011 |
Valorie Glass |
McAllen |
|
2009 - 2010 |
Katherine L. Butler |
Houston |
|
2008 - 2009 |
Patrick Maher |
Fort Worth |
|
2007 - 2008 |
Genice A.G. Rabe |
Salem Oregon |
|
2006 - 2007 |
Linda Headley |
Houston |
|
2005 - 2006 |
Malinda Gaul |
San Antonio |
|
2004 - 2005 |
John V. Jansonius |
Dallas |
|
2003 - 2004 |
Glenda Louise Pittman |
Austin |
|
2002 - 2003 |
Michael McQueen |
El Paso |
|
2001 - 2002 |
Sanford "Sandy" Denison |
Dallas |
|
2000 - 2001 |
Honorable Xavier Rodriguez |
San Antonio |
|
1999 - 2000 |
James A. Kosub |
Eldorado |
|
1998 - 1999 |
Mark A. Shank |
Dallas |
|
1997 - 1998 |
B. Craig Deats |
Austin |
|
1996 - 1997 |
Grace Fisher Renbarger |
Austin |
|
1995 - 1996 |
James R. Tanner |
Fort Worth |
|
1994 - 1995 |
Lawrence H. Clore |
Houston |
|
1993 - 1994 |
Gregg M. Rosenberg |
Houston |
|
1992 - 1993 |
William John Bux |
Dallas |
|
1991 - 1992 |
Yona Rozen |
Dallas |
|
1990 - 1991 |
Charles C. High, Jr. |
El Paso |
|
1989 - 1990 |
Patrick M. Flynn |
Houston |
|
1988 - 1989 |
Steve Kardell, Jr. |
Dallas |
|
1987 - 1988 |
Paul F. Waldner, III |
Houston |
|
1986 - 1987 |
Robert J. Hambright |
Beaumont |
|
1985 - 1986 |
Matin W. Dies |
Orange |
|
1984 - 1985 |
John B. Nelson |
Dallas |
|
1983 - 1984 |
Edward B. Cloutman, III |
Dallas |
|
1982 - 1983 |
Robert G. Mebus |
Dallas |
|
1981 - 1982 |
Eric H. Nelson |
Houston |
|
1980 - 1981 |
James W. Hambright |
Beaumont |
|
1979 - 1980 |
Sidney Ravkind |
Houston |
|
1978 - 1979 |
R. Glenn Jarvis |
McAllen |
|
1977 - 1978 |
Joseph F. Archer |
Houston |
|
1976 - 1977 |
Robert A. Gwinn |
Dallas |
|
1975 - 1976 |
Herman Wright |
Houston |
|
1974 - 1975 |
James M. Neel |
Houston |
|
1973 - 1974 |
Frank S. Manitzas |
San Antonio |
|
1972 - 1973 |
Ward Stephenson |
Orange |
|
1970 - 1971 |
James R. Watson, Jr. |
Houston |
|
1969 - 1970 |
Oliver J. Butler, Jr. |
Houston |
|
1967 - 1968 |
Franklin R. Sears |
Fort Worth |
|
1966 - 1967 |
David R. Richards |
Dallas |
|
1965 - 1966 |
William L. Keller |
Dallas |
|
1964 - 1965 |
James P. Wolf |
Houston |
|
1963 - 1964 |
John B. Abercrombie |
Houston |
|
1962 - 1963 |
Sam Houston Clinton, Jr. |
Austin |
|
1961 - 1962 |
Quentin Keith |
Beaumont |
|
1960 - 1961 |
Marion C. Ladwig |
Houston |
|
1959 - 1960 |
Leroy Jeffers |
Houston |
|
1958 - 1959 |
Charles J. Morris |
Dallas |
|
1957 - 1958 |
Hugh M. Patterson |
Houston |
|
1956 - 1957 |
Chris Dixie |
Houston |
|
1955 - 1956 |
Theo F. Weiss |
San Antonio |
|
1954 - 1955 |
Robert C. Eckhardt |
Houston |
|
1953 - 1954 |
George E. Seay |
Dallas |
|
1952 - 1953 |
W.A. Combs |
Houston |
|
1951 - 1952 |
Tom M. Davis |
Houston |
|
1950 - 1951 |
L.N.D. Wells, Jr. |
Dallas |
|
1948 - 1950 |
Paul Carrington |
Dallas |
|